Konferencja PACTT
W dniach 20-21 listopada nasza menedżerka przedsiębiorczości, Marta Gorczowska, uczestniczyła w 16. konferencji Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT), która odbyła się w Warszawie.
Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli instytucji zajmujących się zarządzaniem i komercjalizacją własności intelektualnej. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań w tym obszarze.
Podczas licznych paneli dyskusyjnych, wystąpień i prelekcji poruszono kluczowe tematy związane z transferem wiedzy i technologii. Konferencja dała możliwość zdobycia nowych perspektyw oraz wniosków, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłe działania w obszarze wspierania innowacyjności.
Szczególnym punktem programu była prezentacja „success story” z University of Colorado Boulder, pokazująca efektywne strategie wspierania naukowców i innowatorów w procesie komercjalizacji wyników badań.
Każde takie wydarzenie jest krokiem w stronę bardziej efektywnej współpracy między nauką a biznesem. Uczestnictwo w konferencji PACTT utwierdza nas w przekonaniu, że tylko poprzez wspólne działania i wymianę doświadczeń możliwy jest dalszy rozwój innowacyjności w Polsce.